טיפולי חניכיים בלייזר

"מחלת חניכיים" נוהגת להתפתח באיטיות. המראה, הצורה והצבע של החניכיים מעידים על נתינת שמה. לעומת זאת, השכבה שנפגעת במחלה היא השכבה שמתחת לחניכיים, אשר מפסיקה לתמוך בשיניים ומתמלאת בחיידקים.

להלן כמה מהתוצאות של מחלת החניכיים:
-רקמת חניכיים דלקתית.
-הרס הסיבים המקשרים בין השן לחניכיים.
-אובדן תמיכת העצם בעקבות ספיגתה.
-אובדן שיניים.


רוב החיידקים מעוררי מחלקת חניכיים נמצאים בשאריות המזון המצטבר על השיניים, הנקראות גם "פלאק". בתוספת החיידקים שמצטברים על אבנית השן; כלומר הסידן בתוספת הרוק.

שלבי הטיפול במחלה:
1. סילוק גורמי המחלה- במרבית המקרים ניתן לסלק את ה"פלאק" באמצעות מברשת שיניים בתנאים ביתיים. לעומת זאת, את האבנית תסיר השיננית במרפאת השיניים. אפשרות נוספת להסרת האבנית היא באמצעות לייזר. קרן הלייזר משמידה חיידקים, שלא כמו טיפול מסורתי.

  1. טיפול ברקמה הפגועה- טיפול ברקמה הפגועה עשוי להיות גם למטרת שיקומה. קרן הלייזר מבצעת שתי פעולות במקביל וביעילות: סילוק הרקמה הפגועה והשמדת החיידקים מעוררי המחלה.
  2. גילוי מוקדם- מחלת חניכיים עשויה להופיע בשלבים שונים. ככל שהיא תתגלה מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לטפל בתוצאותיה ולמנוע הדרדרות. חשוב לציין כי ניתן לעצור את המחלה במקרים נדירים. לרוב יש להאט את התקדמותה.

ניתוחי החניכיים היו הפתרון המסורתי לטיפול במחלת החניכיים. אך עם הזמן מספר הניתוחים הלכו ופחתו. אחת הסיבות שהובילו להפחתת כמות הניתוחים הינה הבנת תהליכי המחלה וגורמיה. שיטות רפואה חדשות כמו טיפולים בלייזר הקטינו משמעותית את הסיבות לניתוחים.

שלב ההתאוששות לאחר הניתוח: אנרגיית אור של לייזר מעודדת ריפוי תאים. לכן, טיפול מסוג זה עשוי להיות אפקטיבי בהרבה מאשר סוגי טיפולים אחרים.

טכנולוגיית "רפואת השיניים בלייזר" הינה אחראית ביותר ומבוססת על מעל עשור של מחקר. הפרסומים המופיעים כנגדה הינם בלתי אחראיים, מבוססים על בורות, חוסר ידע, מידע לא עדכני ולעיתים אף שקרים.

מעוניינים לקבוע פגישה?

× היי, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן