טיפולי שיניים בלייזר

ברפואת השיניים המערבית משתמשים בקרני לייזר המסוגלות לטפל ברקמה רכה וברקמה קשה כגון שיניים, או עצמות. קרן האור של לייזרים מסוג זה מדייקת ויוצרת יעילות רבה יותר בטיפול ברפואת שיניים. נוסף על כך, האנרגיה אותה קולטת קרן הלייזר נקלטת ברקמת השן ויוצרת שינויים המטיבים עם המטופל.

טיפול שיניים בלייזר הוא בטיחותי הרבה יותר מאשר טיפול מסורתי באמצעות מקדח. דיוקה של קרן הלייזר ממזער עד כדי מעלים כמעט את הנזקים העלולים להיגרם לאזור הטיפול.

מערכת הלייזר FOTONA LIGHTWALKER  :

מערכת הלייזר FOTONA LIGHTWALKER    אושרה על ידי הFDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) ועל ידי כלל רשויות הבריאות בעולם. היא נחשבת לאחת ממערכות הלייזר המתקדמות ביותר בשוק ובה מרבית רופאי השיניים משתמשים כיום. מחקרים רבים הצביעו באופן שלא משתמע לשתי פנים כי טיפולי שיניים בלייזר עדיפים על טיפולים באמצעות מקדחה.  ניתן לבצע דרכה את מרבית הטיפולים שנעשו עד היום בשיטה המסורתית והיא הולכת ומתחדשת משנה לשנה.

מאז שנת 2000 רפואת השיניים שדרגה 3 מערכות לייזר. מערכת ה FOTONA LIGHTWALKER 

היא החדישה ביותר. המערכת מבוססת על גל 2940 ננומטר, הגל המתאים ביותר לטיפול בשיניים ועצמות. לכן הטכנולוגיה מציעה מגוון רחב של טיפולים בתחום.

הטכנולוגיה מציעה מגוון רחב של טיפולים באמצעות לייזר כגון: ניקוי עששת, טיפול שורש, הסרת אבנית, הלבנת שיניים, הוצאת סתימות, הכנת השן לקבלת כתר, טיפול בחניכיים, אפטות, ניתוחים שונים והכנת מקום לשתל.

טיפולים ייחודיים לטכנולוגיה כמו טיפול בסדק שורש, הוא כדאי אף יותר. שכן החלופה המסורתית במצב זה היא עקירת השן.

היתרונות של טיפולי שיניים בלייזר:

-מרבית הטיפולים מבוצעים ללא צורך בזריקת הרדמה.

-קרן הלייזר מדויקת מאוד, ואינה פוגעת ברקמות בריאות.

-אי הפגיעה ברקמות הפגיעות חוסכת בזמן וכסף, היות ולא מתעורר צורך בטיפולים נוספים.

-קרן הלייזר מחטאה את האזור, ובכך מונעת כאב או מגבלות אכילה.

-זמן הטיפול קצר יותר פי 2 מאשר בטיפול המסורתי.

מבקרים רבים במרפאה שואלים: בשביל מה צריך לייזר במרפאת שיניים?

מכשירי לייזר שמטפלים ברקמות קשות חדישים אומנם, אך במכשירי הלייזר לרקמה רכה משתמשים כבר עשרות שנים. מכשירי לייזר המטפלים ברקמה קשה נמצאים בשוק קרוב לעשור.

נוסף על כך, טכנולוגיית הלייזר FOTONA   מקצרת את זמן הטיפול הקונבנציונלי שנמשך בין שעה לשעתיים. היא מדייקת ומשפרת את רמת הניקיון במהלך הטיפול ומשלבת גלים אקוסטיים וחומר חיטוי. תצרף 3 הפעולות הללו הוא תלת ממדי ולכן לא ניתן להגיע אליו באמצעים מסורתיים.

שיפור בתחושת הכאב במהלך הטיפול:

במרבית הטיפולים רופא השיניים צריך לנקות את השן, אשר התלכלכה כתוצאה מחיידקי העששת.

בשיטה המסורתית, פעולה זו התבצעה על ידי מקדח. הטיפול כלל את סיבוב המקדח במהירות ללא פעולה של קירור או התזת מים.

כאב המקדח היה עז בשל המגע שלו בשן, הרעידות שהוא מייצר והחום שנוצר בזמן הפעילות.

לעומת זאת, הלייזר פועל במספר מישורים אליהם המקדח לא יכול להגיע:

-חיסול החיידקים באזור בו הקרן פוגעת: המקדח לעומת זאת, מסלק את הלכלוך מהשן ולא את החיידקים עצמם. כתוצאה מכך גם נמנע כאב לאחר הטיפול.

-כ80% מהטיפולים מבוצעים ללא זריקת אלחוש מקומי. זאת היות ו3 תכונות שגורמות לכאב לא נמצאות בטיפול באמצעות קרן לייזר: אין מגע בשן, אין רעידות ולייזר אינו מייצר חום.

כיום ניתן לבצע את מרבית הטיפולים באמצעות לייזר… מעוניינים? צרו איתנו קשר…

מעוניינים לקבוע פגישה?

× היי, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן